Skip to content
Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
lt
En

Lygių galimybių politika

Informacija atnaujinta 2023-02-08 10:56:25

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, siekdamas užtikrinti lygių galimybių stebėseną Teisme, įdiegė Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos (LGKT) parengtą įrankį – Lygių galimybių liniuotę.

Lygių galimybių liniuotė – tai situacijos darbovietėje vertinimo įrankis, paremtas darbuotojų ir darbdavio apklausomis (anketomis). Remdamasi surinktais duomenimis, LGKT suteikė darbovietei įvertį dešimties balų skalėje.

Atliktos Lygių galimybių liniuotės duomenimis lygiausios sritys Teisme:

Darbuotojų savijauta darbe: 83 % darbuotojų jaučiasi visaverte organizacijos dalimi, o taip, lyg darbovietėje turėtų slėpti savo tapatybės bruožus, nesijaučia nė viena(s) apklausoje dalyvavusi (-ęs) darbuotoja(s). Taip pat 97 % apklausoje dalyvavusių darbuotojų mano, kad jų vadovas (-ė) elgiasi pagarbiai ir vertina jų darbą. Tai – puikūs rezultatai, rodantys, jog darbuotojai (-os) darbe jaučiasi gerai.

Įdarbinimo procesas: Absoliuti dauguma, 98 % apklausoje dalyvavusių darbuotojų, darbindamiesi (-osios) šioje darbovietėje, nesulaukė klausimų ir (ar) komentarų apie savo tapatybės bruožus. Tai svarbus rodiklis, nes atrankos ir įdarbinimo procesuose dalyvaujančių darbuotojų nuostatos apie kandidatų lytį, amžių ir (ar) kitus pagrindus gali turėti įtakos priimant sprendimus dėl įdarbinimo.  

Kvalifikacijos kėlimas: net 97 % apklaustųjų nurodė, jog per paskutinius dvejus metus dalyvavo mokymuose, kvalifikacijos kėlimo kursuose ar seminaruose.

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo lygių galimybių politikos įgyvendinimo ir vykdymo priežiūros tvarka

Detaliau apie LGKT atliekamą Lygių galimybių liniuotę skaitykite čia.

Tel. +370 5 2 616 466
El. paštas: lat@teismas.lt
E. pristatymas elektroninio pristatymo dėžutės duomenys:
pavadinimas – Lietuvos Aukščiausiasis Teismas; adresas – 188602032.
 
Skundai ir prašymai raštinėje priimami:
pirmadieniais-ketvirtadieniais – nuo 8.00 iki 17.00 val. (be pietų pertraukos)
penktadieniais – nuo 8.00 iki 15.45 val. (be pietų pertraukos)
 
Antradieniais ir ketvirtadieniais
iki 17.30 val. teisme priimami iš anksto užsiregistravusių asmenų prašymai ir skundaiRegistruotis prašymo ar skundo pateikimui galima tel. +370 5 2 616 466 arba el. paštu lat@teismas.lt.
 

Švenčių dienų išvakarėse darbo dienos trukmė sutrumpinama 1 valanda.

Naujienų prenumerata