Skip to content
Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
lt
En

Naujienos

Išspręsta byla dėl teisės kasacine tvarka skųsti apeliacinės instancijos teismo nutartį dėl juridinio asmens restruktūrizavimo plano (ne)tvirtinimo

2021-11-25

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas 2021 m. lapkričio 25 d. išnagrinėjo civilinę bylą, kurioje išspręstas klausimas dėl teisės kasacine tvarka skųsti apeliacinės instancijos teismo nutartį, kuria išnagrinėtas atskirasis skundas dėl juridinio asmens restruktūrizavimo plano patvirtinimo (nepatvirtinimo).

Byloje RUAB „I.“ nemokumo (restruktūrizavimo) administratorė pateikė prašymą patvirtinti RUAB „I.“ restruktūrizavimo plano projektą.

Išnagrinėjęs bylą pirmosios instancijos teismas patvirtino RUAB „I.“ restruktūrizavimo planą. Apeliacinės instancijos teismas nutartimi panaikino pirmosios instancijos teismo nutartį ir klausimą išsprendė iš esmės – nepatvirtino restruktūrizavimo plano projekto.

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo išplėstinė teisėjų kolegija, spręsdama dėl teisės kasacine tvarka skųsti apeliacinės instancijos teismo nutartį, kuria išspręstas restruktūrizavimo plano tvirtinimo (netvirtinimo) klausimas, konstatavo, kad tokia apeliacinės instancijos teismo nutartis kasacine tvarka nėra skundžiama. Teisėjų kolegija pažymėjo, kad apeliacinės instancijos teismo nutarties dėl juridinio asmens restruktūrizavimo plano patvirtinimo (nepatvirtinimo) apskundimas kasacine tvarka neatitiktų veiksmingo juridinių asmenų nemokumo proceso tikslo ir būtų nesuderinamas su efektyvaus nemokumo proceso principu. Teisėjų kolegija taip pat nurodė, kad pirmosios instancijos teismo nutarties dėl juridinio asmens restruktūrizavimo plano patvirtinimo (nepatvirtinimo) teisėtumo kontrolė tik apeliacinės instancijos teisme yra suderinama su veiksmingo nemokumo proceso tikslu ir yra pakankama šio proceso teisėtumui užtikrinti.

Ši Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas yra vienintelis kasacinis teismas įsiteisėjusiems bendrosios kompetencijos teismų sprendimams peržiūrėti. Kasacinio teismo pagrindinė paskirtis – užtikrinti vienodą bendrosios kompetencijos teismų praktiką valstybėje. Į Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą atrenkamos tik sudėtingiausios ir reikšmingiausios teismų praktikai bylos. Remdamasis procesą reglamentuojančiais įstatymais, kasacinis teismas, neperžengdamas kasacinio skundo ribų, patikrina apskųstus sprendimus teisės taikymo aspektu.

Bylos Nr. e3K-7-212-469/2021.

Cituojant arba kitaip platinant šią informaciją prašome nurodyti informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:
Rimantė Kraulišė
Lietuvos Aukščiausiojo Teismo
Pirmininko tarnybos atstovė ryšiams su visuomene
Mob. tel. 8 685 84863
El. p. r.kraulise@lat.lt
www.lat.lt
www.teismai.lt