Naujienos
Lietuvos Aukščiausiajame Teisme lankėsi teisingumo ministrė Rita Tamašunienė
Šiandien Lietuvos Aukščiausiajame Teisme lankėsi ir su Teismo vadovybe susitiko teisingumo ministrė Rita Tamašunienė. Susitikimo metu aptarti teismų infrastruktūros atnaujinimo, finansavimo, bendradarbiavimo ir kiti aktualiausi klausimai.
Daug dėmesio skirta teisėjų padėjėjų ir teismo darbuotojų finansavimo problematikai – ieškota sprendimų, kaip per artimiausius trejus metus užtikrinti, kad jų atlyginimai, šiuo metu išliekantys nekonkurencingi, siektų apie 50 proc. teisėjo atlyginimo.
Taip pat diskutuota apie pasitikėjimo teismais stiprinimą. Tiek Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkės dr. Danguolės Bublienės, tiek ministrės teigimu, veiksmingas tarpinstitucinis bendradarbiavimas, aktyvesnė teismų komunikacija ir nuoseklus teisinis švietimas reikšmingai prisideda prie visuomenės pasitikėjimo teismais didinimo.
„Efektyvus institucinis bendradarbiavimas yra būtina sąlyga sprendžiant sistemines problemas – jis leidžia ne tik tiksliau apibrėžti iššūkius, bet ir stiprina lūkestį, kad teismų sistemos finansavimo klausimai bus išgirsti ir sprendžiami iš esmės“, – kalbėjo dr. D. Bublienė.
„Turime stiprinti ministerijos bendradarbiavimą su teismine valdžia, siekdami operatyviai inicijuoti reikalingus pokyčius ir taip užtikrinti visos teisės sistemos kokybę", – sakė ministrė R. Tamašunienė.
El. paštas: lat@teismas.lt
Švenčių dienų išvakarėse darbo dienos trukmė sutrumpinama 1 valanda.














