Skip to content
Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
lt
En

Naujienos

Lietuvos Aukščiausiajame Teisme – padėka teisėjui Antanui Simniškiui, pasibaigus teisėjo įgaliojimų laikui

Lietuvos Aukščiausiajame Teisme – padėka teisėjui Antanui Simniškiui, pasibaigus teisėjo įgaliojimų laikui 4
2025-08-14

Rugpjūčio 15 d. pasibaigia Civilinių bylų skyriaus teisėjo Antano Simniškio teisėjo įgaliojimų laikas. Šia proga teisėjui A. Simniškiui įteiktos Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos, Teisėjų tarybos pirmininkės Danguolės Bublienės, Nacionalinės teismų administracijos padėkos. Lietuvos Respublikos teisingumo ministras Rimantas Mockus apdovanojo teisėją 1-ojo laipsnio garbės ženklu „Už nuopelnus teisingumui“. Praėjusiais metais teisėjas buvo apdovanotas Lietuvos teismų sistemos 1-ojo laipsnio pasižymėjimo ženklu „Už nuopelnus teismų sistemai“.

Kolegų ir kitų institucijų atstovų padėkose dažniausiai kartojosi žodžiai, pabrėžiantys teisėjo pagarbą žmogui, empatiją, jo profesionalumą, atsidavimą darbui, atidumą detalėms.

Civilinių bylų skyriaus pirmininkas Artūras Driukas, dėkodamas už ilgametį darbą, tarnystę ir bendrystę, apžvelgė pagrindinius teisėjo profesinio kelio faktus.

Teisėjas A. Simniškis dirbo teismų sistemoje daugiau nei 38 metus, iš jų daugiau nei 32 metus – Lietuvos Aukščiausiajame Teisme.

„Kai studijavau teisę Vilniaus universitete, niekad nepagalvojau, kad dirbsiu Lietuvos Aukščiausiajame Teisme – tai tuo metu atrodė taip tolima. Visgi pirmą kartą Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pastate apsilankiau 1980 metais ir tam buvo istorinės aplinkybės. 1984 metais baigiau teisės studijas ir į šį pastatą grįžau 1986 metais, kai pradėjau dirbti Teisingumo ministerijos vyriausiuoju konsultantu. Po metų pradėjau dirbti Kauno miesto teismo teisėju. 1993 metais tapau Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėju. Kaip žinome, 1994 metais vyko teismų reforma, tad jos pradžioje 1995 metais grįžau dirbti į Kauną – Kauno apygardos teismo teisėju. 1995 metų pabaigoje vėl buvau paskirtas dirbti Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėju. Šie 2025 metai – simboliški metai. Man gyvenime sekėsi ir viena sėkmės priežasčių – mane visada supo labai geri bendradarbiai. Dėkoju Jums ir visiems, kuriuos sutikau savo profesiniame kelyje”, – padėkos ir atsisveikinimo žodį tarė ir savo prisiminimais pasidalijo teisėjas A. Simniškis.

Teismo pirmininkė D. Bublienė, dėkodama teisėjui A. Simniškiui, kalbėjo apie jo reikšmingą indėlį į teismų sistemą ir teisingumo vykdymą, taip pat apie teisėjo profesionalumą, naujiems kolegoms perduodamą gerąją praktiką. Teismo pirmininkė, įteikdama kolektyvo atminimo dovaną – įrėmintą teisėjų nuotrauką, išlydėjo teisėją A. Simniškį žodžiais, užrašytais ir ant nuotraukos: „<…> Tai štai – pasibaigia vienas kelias, kupinas atsakomybės, sprendimų svorio. O dabar – naujas etapas. Tai metas vėl pažinti save – už ribų pareigos ir teisėjo mantijos. Tegul pildosi tai, kas buvo tyliai branginta. Tegul gimsta tai, kas dar tik laukia. Tai – išskirtinė, ypatinga pradžia.”

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:
Ieva Mastenica
Lietuvos Aukščiausiojo Teismo
Pirmininko tarnybos atstovė ryšiams su visuomene
Mob. tel. +370 685 84863
El. p. i.mastenica@lat.lt
www.lat.lt

Tel. +370 5 261 6466
El. paštas: lat@teismas.lt
E. pristatymas elektroninio pristatymo dėžutės duomenys:
pavadinimas – Lietuvos Aukščiausiasis Teismas; adresas – 188602032.
 
Skundai ir prašymai raštinėje priimami:
pirmadieniais-ketvirtadieniais – nuo 8.00 iki 17.00 val. (be pietų pertraukos)
penktadieniais – nuo 8.00 iki 15.45 val. (be pietų pertraukos)
 
Antradieniais ir ketvirtadieniais
iki 17.30 val. teisme priimami iš anksto užsiregistravusių asmenų prašymai ir skundaiRegistruotis prašymo ar skundo pateikimui galima tel. +370 5 261 6466 arba el. paštu lat@teismas.lt.
 

Švenčių dienų išvakarėse darbo dienos trukmė sutrumpinama 1 valanda.

Naujienų prenumerata