Naujienos
Teisme lankėsi Lodzės universiteto atstovai, atliekantys mokslinį Sausio 13-osios bylos tyrimą
Rugsėjo 3 d. Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkė Gabrielė Juodkaitė-Granskienė, buvusi pranešėja Lietuvos Aukščiausiojo Teismo septynių teisėjų kolegijos 2022 m. išnagrinėtoje Sausio 13-osios įvykių byloje, Teisme susitiko su Lodzės universiteto mokslininkais – dr. Barbara Jundo-Kaliszewska, dr. Tomaszu Lachowskiu.
Jie vykdo mokslinių tyrimų projektą apie teismo procesą, vykusį dėl 1991 m. sausio mėn. žudynių prie Vilniaus televizijos bokšto. Šis projektas yra dalis platesnio akademinio projekto „Rytų Europa kaip savita postkolonijinė ir ribinė erdvė tarptautinėje teisinėje tvarkoje“, kuris apima 1991 m. žudynių prie Vilniaus televizijos bokšto bylos analizę, ypač su šiais įvykiais susijusius teisminius procesus.
Apie Lietuvos Aukščiausiojo Teismo 2022 m. priimtą sprendimą Sausio 13-osios byloje plačiau skaitykite čia.
Apie Lietuvos Aukščiausiojo Teismo priimto sprendimo Sausio 13-osios byloje reikšmę – dokumentiniame cikle „Teisingumo keliu“ čia.
Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.
Kontaktai žiniasklaidai:
Ieva Mastenica
Lietuvos Aukščiausiojo Teismo
Pirmininko tarnybos atstovė ryšiams su visuomene
Mob. tel. +370 685 84863
El. p. i.mastenica@lat.lt
www.lat.lt
El. paštas: lat@teismas.lt
Švenčių dienų išvakarėse darbo dienos trukmė sutrumpinama 1 valanda.














