Naujienos
Teisėja Gražina Davidonienė baigia darbą Lietuvos Aukščiausiajame Teisme: svarbiausia – matyti ir suprasti žmogų
Šią savaitę teisėja Gražina Davidonienė baigia eiti Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjo pareigas pasibaigus įgaliojimų laikui.
Padėkoti teisėjai susirinko gausus kolektyvas – kolegos, bendraminčiai ir ilgamečiai bendražygiai. Susitikimo metu skambėjo padėkos už ilgametį darbą, kolegiškumą, drąsą, profesinę išmintį ir reikšmingą indėlį užtikrinant teisingumą Lietuvoje. Teisėjai taip pat įteiktos Lietuvos Respublikos Prezidento ir Teisėjų tarybos padėkos.
„Jūsų profesinis kelias – tai atsakingo darbo, žmogiškumo ir ištikimybės teisingumo vertybėms pavyzdys, paliekantis reikšmingą pėdsaką ne tik Aukščiausiajame Teisme, bet ir visoje teisėjų bendruomenėje“, – dėkodama teisėjai kalbėjo Lietuvos Aukščiausiojo Teismo ir Teisėjų tarybos pirmininkė dr. Danguolė Bublienė.
Kolegos pabrėžė, kad per daugelį metų teisėja išsiskyrė ne tik profesionalumu, bet ir gebėjimu dalytis žiniomis bei patirtimi, telkti bendruomenę ir išlaikyti pagarbų, atvirą santykį su kolegomis. Ne kartą buvo akcentuota jos sukaupta profesinė patirtis, žmogiškumas bei principingumas, tapę svarbiu pavyzdžiu teisėjų bendruomenei.
Atsisveikindama teisėja Gražina Davidonienė pasidalijo mintimis apie savo profesinį kelią, teisėjo pašaukimą ir sukauptą patirtį. „Paskyrimą į Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo pareigas laikau didžiausiu savo profesiniu laimėjimu. Prieš tai, dirbant Kauno apygardos teisme, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo pareigos ir galimybė dirbti kartu su tokiais autoritetingais teisėjais atrodė kaip nepasiekiama svajonė. Aštuoniolika darbo metų Aukščiausiajame Teisme suformavo labai platų požiūrį į visa tai, kas vyksta valstybėje ir visuomenėje“, – sakė G. Davidonienė.
Kalbėdama apie teisėjo profesiją ir per daugelį metų sukauptą patirtį, teisėja pabrėžia, kad profesinės žinios turi būti derinamos kartu su gyvenimiška išmintimi bei gebėjimu matyti žmogų. „Esu įsitikinusi, kad teisėjas turi būti ne tik puikus profesionalas, išmanantis teisę, bet turi turėti pakankamai gyvenimiškos patirties ir išminties. Jaunesnei teisėjų kartai labai norėčiau palinkėti visų pirma matyti ir suprasti žmogų. Įvertinti tai, kad mūsų sprendimus skaito dažniausiai neigiamai nusiteikęs skaitytojas, ir suprasti, kad sprendimus rašome ne sau. Svarbu suvokti, kad mūsų priimti sprendimai gali kardinaliai pakeisti žmonių gyvenimus, jų tarpusavio santykius. Tai ypač aktualu bylose, kylančiose iš šeimos, paveldėjimo teisinių santykių, todėl visada turime ieškoti tinkamos pusiausvyros tarp teisingumo ir teisėtumo“, – akcentavo teisėja.
Savo, kaip teisėjos, karjerą Gražina Davidonienė pradėjo dar 1997 metais Kauno miesto apylinkės teisme, vėliau teisėjo pareigas ėjo Kauno apygardos teisme, o nuo 2008 metų iki šiol dirbo Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja.
Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.
Kontaktai žiniasklaidai:
Tautvilė Merkevičiūtė
Lietuvos Aukščiausiojo Teismo
Pirmininko tarnybos atstovė ryšiams su visuomene
Mob. tel. +370 685 84 863
El. p. [email protected]
www.lat.lt
Sekite mus LinkedIn
El. paštas: lat@teismas.lt
Švenčių dienų išvakarėse darbo dienos trukmė sutrumpinama 1 valanda.














